Кърджали 2023

Тип Документ Дата
СПЕЦИАЛЕН ПРАВИЛНИК - КРОС КЪНТРИ РАЛИ 03.01.2023
СПЕЦИАЛЕН ПРАВИЛНИК СРЕДНА СКОРОСТ - Regularity Trophy 03.01.2023
СПЕЦИАЛЕН ПРАВИЛНИК - ТРОФИ 03.01.2023
ДОПЪЛНИТЕЛЕН ПРАВИЛНИК 01.02.2023
ПРОГРАМА НА СЪСТЕЗАНИЕТО КЪРДЖАЛИ 2023 11.01.2023

„Кърджали 4х4 2023 – Голямото завръщане” е осмото издание и отново ще събере рекорден брой състезатели от няколко страни с големи амбиции.
Състезанието е първи кръг от първенството „Bulgaria Trophy Challenge” и Националния Cross Country Шампионат.
Организаторите ще предложат нови трасета, в нови райони с различни терени и красиви гледки ! Трасето и през тази година ще бъде нарисувано и избрано от Венелин Градев и Атанас Арабаджиев и с помощта на Тодор Христов, като ще се акцентира върху техничното управление и различни трасета за двете категории. Бивака на състезанието отново е в центъра на града, като щаба на състезанието е в хотел „Перперикон”, а брифингите ще се провеждат в бивака на състезанието !

КАТЕГОРИИ

Cross Country Rally – Бързи трасета за професионалисти и начинаещи с автомобили без лебедка
Hard Trophy – Много тежко трасе за подготвени автомoбили и пилоти.
Standard Trophy - стандартни автомобили без тунинг и лебедка.
Средна Скорост – Regularity Trophy – Леко трасе за неподготвени автомобили и пилоти без напрежение от време и класиране.
ATV & Buggy – Всички модели ATV, Buggy, UTV, SSV – Трасе на категорията Cross Country Rally

ДЪЛЖИНА НА ЕТАПИТЕ - HARD TROPHY & STANDARD

40 km. на 3 март 2023
70 km. на 4 март 2023
2 km. на 5 март - Super Special Stage.

ДЪЛЖИНА НА ЕТАПИТЕ - Cross Country Rally & STANDARD

105 km на 3 март 2023
115 km на 4 март 2023
4 km на 5 март - Super Special Stage.

ТАКСИ ЗА УЧАСТИЕ КАТЕГОРИИ Standard & Trophy

-200 BGN / 100 EUR. За регистрация до 30 Януари 2023
-250 BGN / 125 EUR За регистрация до 28 Февруари 2023
-300 BGN / 150 EUR За регистрация до 02 март 2023

ТАКСИ ЗА УЧАСТИЕ Cross Country Rally

-250 BGN / 130 EUR. За регистрация до 30 Януари 2023
-300 BGN / 150 EUR За регистрация до 28 Февруари 2023
-350 BGN / 180 EUR За регистрация до 02 март 2023

CAMP – БИВАК – в центъра на града, с осветление, охрана, автомивка в близост до бивака.
Бензиностанции - 1 km. - Petrol and OMV, Lukoil at 2.5 km.
Щаб на състезанието – хотел „Перперикон”, брифинги в бивака !

ПРЕДВАРИТЕЛЕН СПИСЪК „Кърджали 2023

N FLAG PILOT CO-PILOT TEAM AUTO CLASS
1 PASCU MIHAIL BUBU GEORGE X3M MERCEDES G PROTO ExP
2 Horatiu Birleanu COMANESCU ANDREI X3M Fighters BUGGY PROTO ExP
3 PANOS SJ ROULIS TSEKMESOGLU EVIA TEAM PANSOLO 1 ExP
4 KIRIYAKOS PAMPORIS GEORGE ORFANIDIS PAGGAIO 4X4 KAVALA PORISSOLO ExP
5 DANIEL GOSPODINOV IVAN PENCHEV STARA ZAGORA THE BLUE ARROW ExP
6 EMIRHAN KUTLU NURI ATMACA TEXXOFF İNCUBOEVO PROTO 5.9 ExP
7 SEDA ÖZKUTLU SELCUK AKAN AYDOF TRİAL TEAM DE TORO PROTO 5.9 ExP
8 FUAT BILGIN ALI FUAT DEMIRCI PANDA MOTOR SPORTS DE TORO PANDA 6.3 ExP
9 CIHAN ÇELİKTEN ALI CAPAN TEXXOFF JEEP İNCUBO ExP
10 RADO GEORGIEV YORDAN KYOSEV AVANGARD BMW PATROL ExP
11 ANDREAS TSIALAS NIKOLAOS MAKARIOS LESXH 4X4 KONITSAS SUZUKI PROTO ExM
12 MANOLIS DAIS MANOLIS XANTOS ATHENS 4X4 JEEP WRANGLER ExM
13 AHMET KURT FUAT SARPER BURSA TELEFERİK OFROAD SUZUKI JIMNNY ExM
14 MEHMET BECCE Avşar Hüseyin BECCE MOTOR SPORT SUZUKI JIMNY ExM
15 ALI KUTAY Ümit ERDAL ISTANBUL 4X4 SUZUKI JIMNY ExM
16 HRISTO BELUHOV ASAN KUSHLOV OFF-ROAD VELINGRAD JEEP CHEROKEE ExM
17 ILYA TOSHEV NIKOLAY IVANOV STAMBOLIYSKI RACING NISSAN TERANO SH
18 ILIA RABOTOV JELOUY PETROV OFF-ROAD STAMBOLIYSKI NISSAN TERANO SH
19 KRUM TRENDAFILOV ANGEL HAZUROV KARETO.BG NISSAN TERANO SH
20 IVAN POPOV ALEX POPOVA Motor Sport Samokov SUZUKI VITARA SL
21 EVGENI YANKULOV RICHI YANKULOV OFF-ROAD VELINGRAD JEEP CHEROKEE Т1
22 EMIL DIMITROV ANDON ANDONOV OFF-ROAD PETRICH MITSUBISHI PAJERO T1
23 ERKAN YUMER TANER TAPADJA OFF-ROAD VELINGRAD NISSAN PATROL T1
24 VALERI BISEROV LYUBO DIMITROV ZVERINO 4X4 EXTREME MITSUBISHI PAJERO T1
25 NEGULESCU MATEI ORLANDO BARBOI Kamikaze OffRoad Team NISSAN PATROL Т1
26 KIRIL ZAHARINOV IRENA VLADIMIROVA OFF-ROAD VELINGRAD MITSUBISHI PAJERO Т1
27 ALPER SARPER CEIHAN ARMAGAN BURSA TELEFERİK OFROAD MITSUBISHI PAJERO T1
28 VLADIMIR SHOPOV NIKOLAY RUMENOV OFF-ROAD VELINGRAD NISSAN PATROL T1
29 STOYCHO KALVACHEV TENKO KIRILOV ASK STARA ZAGORA NISSAN PATROL T1
30 CVETAN NAYDENOV SILVIA NAYDENOVA ZVERINO 4X4 EXTREME JEEP CHEROKEE T1
31 SIMEON TSINTSOV MIROSLAV TEMELKOV Motor Sport Samokov SUZUKI VITARA 3.5 Т2
32 IVAN MANAVSKI BOYAN KATEV OFF-ROAD VELINGRAD MITSUBISHI PAJERO T2
33 VLADIMIR IVANOV ALI DUIGU OFF-ROAD STAMBOLIYSKI MITSUBISHI PAJERO Т2
34 VLADI VELKOV ILIYAN GEORGIEV VABONTI POLARIS PRO R T3
35 EDI BAGI KRASIMIR KOLEV BLACK SEA VARNA CAN-AM MAVERICK 1000 Т3
36 RUMEN RUMENOV DANAIL GEORGIEV OFF-ROAD PETRICH MITSUBISHI PAJERO RT
37 GEORGE MANUSAKIS NIKOS KAMARIS CLUB SERRES 4X4 JEEP CHEROKEE RT
38 ATANAS JIVKOV EVANG.TREANDAFILOU KAVALA 4X4 MITSUBISHI PAJERO RT
39 A. TREANDAFILOU DIMITRIS TSAKALIS KAVALA 4X4 SUZUKI VITARA RT
40 GEORGI YONKOV MIRO KARAMOLLOV 4Х4 ADVENTURE NISSAN PATROL RT
41 DIMITAR TEREKIEV RANGEL TEREKIEV OFF-ROAD STAMBOLIYSKI NISSAN TERANO RT

Легенда категории и класове:
T1 - Cross Country Rally Prototype
T2 - Cross Country Rally Serial Cars
T3 – Cross Country Rally SSV/UTV/Buggy
ОR – OPEN RALLY RAID
ExP – Hard Trophy, Prototype
ExM – Hard Trophy, Modified
S+ - Standard Trophy +
SH – Standard Trophy, Heavy
SL – Standard Trophy, Light