Gallery

Kardzhali 2017 - Day 3

АТРАКТИВЕН ФИНАЛ НА „КЪРДЖАЛИ ОФРОУД ФЕСТ”
Повече от 5000 зрители се събраха на атрактивното затворено трасе

При сериозен зрителски интерес приключи четвъртото издание на Кърджали 4х4. Състезанието, което откри офроуд-сезон 2017, определи своите шампиони по традиция на затвореното трасе в центъра на града.
Първи на трасето с дължина 2000м по дизайн на Сървайвъра Николай Мартинов, излязоха мотоциклетистите, които завъртяха 5 обиколки, разделени в два класа – хоби и ендуро. Победители станаха съответно Владимир Гочев и Иван Димов.
При четириколките в клас Хоби най-бърз бе гръцкия участник Макис Кириакидис с КТМ 525. В клас Експерт бе единствената дама-участник Рени Христова, но тя стигна до третото място. Пред нея бе Марин Мерджев, а първи – Емил Комаровски, като и тримата са от клуб „4х4 Адвенчър” – Троян.
В най-атрактивната категория Крос Кънтри Рали сред състезателите от клас Т2 най-бърз бе екипажът Веселин Петков – Юри Петров. В клас Бъги победител стана тандемът Валентин Гергов – Мария Христова. В клас Т1 с най-големите купи си тръгнаха Цветомир Иванчев – Илиан Георгиев. Състезателите на „Хюндай Рейсинг Тим” в събота вечерта останаха без трета скорост, но въпреки техническия проблем успяха да запазят лидерската си позиция.
С атрактивна надпревара по техничното трасе на водното огледало най-много емоции предизвикаха джиповете. В клас Трофи Стандарт –тежки първи са Георги Минчев – Минко Вачков с Нисан Патрол от Троян. В клас Трофи Стандарт – леки най-бързи бяха Слави Чавдаров – Христо Георгиев от местния тим „Кинекс Рейсинг”. В клас Трофи Прототип бяха най-многобройната група чуждестранни участници. Първенци станаха Рулис Цекмезоглу и Димитрис Цолакис от Гърция. Сред модифицираните експерти най-бързи бяха Янко Тенчев – Радослав Димитров от Хасково.
Кметът на град Кърджали Хасан Азис покара по трасето своето АТV и при награждаването на призьорите отправи призив към всички за още по-активни спортни занимания и обеща, че петото поредно издание на офроуд-феста в Кърджали догодина ще бъде още по-добро и по-мащабно.

06/03/2017 13:57:43
Екстремни рокади в ден 2 на Кърджали Офроуд Фест Най-трудният и тежък състезателен ден от офроуд-надпреварата Кърджали 4х4 приключи. Втора етапна победа в клас Cross Country записаха Цветомир Иванчев – Илиан Георгиев и останаха безапелационно начело.
Kardzhali 2017 - Day 1
08/03/2017 09:35:52
Труден и силен старт на офроуд надпреварата „Кърджали офроуд фест”! В първият ден на офроуд надпреварата на старт застанаха 70 джипа, 10 бъгита, 50 мотциклета и 20 четириколки от България, Турция, Гърция. Състезанието е кръг от Националния Рали Шампионат при ATV машините и кръг от Балканската Офроуд Купа 2017.
Kardzhali 2016 - Day 3
06/03/2016 21:58:52
Най-голямата атракция се очаква на 6 март от 12:00 часа, затвореното трасе в центъра на града, до водното огледало, където всяка година се събират повече от 5000 зрители. Затвореното трасе е с дължина 4 км. и всеки състезател ще направи по 3 обиколки.